Gå till innehåll
Svenska
Dövidrottsförbundet
Svenska
Dövidrottsförbundet

Förbundsstyrelsen

Här hittar ni kontaktuppgifter till förbundsstyrelsen.


Alexandra Polivanchuk
Förbundsordförande sedan 2021
vald till och med 2025
alexandra.polivanchuk@dovidrott.se

Urban Mesch
Viceordförande sedan 2021
vald till och med 2025
urban.mesch@dovidrott.se

Hanna Sejlitz
Ledamot
vald till och med 2027
hanna.sejlitz@dovidrott.se

Unisa Turay
Ledamot
vald till och med 2025
unisa.turay@dovidrott.se

Ann-Charlotte Lindblom
Ledamot
vald till och med 2027
ann-charlotte.lindblom@dovidrott.se

Curt Ljungberg
Ledamot
vald till och med 2025
curt.ljungberg@dovidrott.se

Anna Pålsson
Ledamot
vald till och med 2027
anna.palsson@dovidrott.se

Besöksadress
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Postadress
BOX 11016
100 61 Stockholm

Kontakta oss
info@dovidrott.se

Bankgiro 366-2277

Swish 123 355 40 52

Leveransadress för paket
Östgötagatan 98 D
116 64 Stockholm

Företagspaket och transporter till Idrottens Hus.