Hoppa till sidans innehåll

Anmälda spelare


Herrar (41 anmälda)

  1. Allan Follin, SK Lundia
  2. Sverker Andersson, SK Lundia
  3. Lars-Göran Persson, Trollhättans DIK
  4. Peter Johansson, Falkenbergs DIK
  5. Anton Elofsson, IK Hephata
  6. Pierre Wilhelmsson, IK Hephata
  7. Anders Nordell, IK Hephata
  8. Szczepan Drapsa, IK Hephata
  9. Daniel Nises, IK Hephata
  10. Ulf NIlsson, IK Hephata
  11. Kent Johansson, IK Hephata
  12. Gunnar Augustsson, IK Hephata
  13. Stefan Ekstrand, IK Hephata
  14. Albin Wase, IK Hephata
  15. Tommy Gustafsson, IK Scania
  16. Anders Sundberg, IK Scania
  17. Ronny Carlsson, IK Scania
  18. Bo Tufvesson, IK Scania
  19. Ove Brodin, IK Scania
  20. Bo Åhlén, IK Scania
  21. Sven-Åke NIlsson, IK Scania
  22. Tom Rosén, IK Scania
  23. Fredric Flink, Jönköpings DIK
  24. Ulf Andersson, Jönköpings DIK
  25. Emil Dahlström, Jönköpings DIK
  26. Owe Persson, Jönköpings DIK
  27. Anders Ellene, Jönköpings DIK
  28. Lars-Erik Carlsson, Jönköpings DIK
  29. Anders Fagerberg, Jönköpings DIK
  30. Pierre Hjalmarsson, Jönköpings DIK
  31. Bengt Nilsson, Jönköpings DIK
  32. Sebastian Åkesson, Jönköpings DIK
  33. Bengt Persson, SK Dacke
  34. Hans Bejvel, SK Dacke
  35. Bertil Bukowinski, SK Dacke
  36. Christer Lindsjö, IK Surd
  37. Lennart Hilmersson, IK Surd
  38. Leif Sträng, IK Surd
  39. Thor-Ulf Ståhlberg, IK Surd
  40. Roland Nyberg, IK Surd
  41. Kent Jäderberg, IK Surd

 

Damer (19 anmälda)

  1. Anna Andersson, SK Lundia
  2. Halina Tufvesson, SK Lundia
  3. Eva Ulfsparre, Trollhättans DIK
  4. Emma Sätterlund, Trollhättans DIK
  5. Marita Sundell, IK Hephata
  6. Iréne Rydén, IK Hephata
  7. Mairi Shadabi, IK Hephata
  8. Agneta Lindahl, IK Hephata
  9. Barbro Schmidt, IK Hephata
  10. Ann-Charlotte Dahlberg, IK Scania
  11. Lilliann Califf-Nilsson, IK Scania
  12. Inga Persson, IK Scania
  13. Anneli Örlegård, IK Scania
  14. Annelie Karlsson, Jönköpings DIK
  15. Mari Eriksson, Jönköpings DIK
  16. Majvor Wiss, Jönköpings DIK
  17. Jeanette Ellene, Jönköpings DIK
  18. Annette Rundgren, IK Surd
  19. Siw-Iren Tollefsen, IK Surd

 

 

Anmälda tvåmannalag

Herrar (19 lag anmälda)

  1. Sverker Andersson, Allan Follin, SK Lundia
  2. Anton Elofsson, Pierre Wilhelmsson, IK Hephata 1
  3. Anders Nordell, Szczepan Drapsa, IK Hephata 2
  4. Daniel Nises, Ulf Nilsson, IK Hephata 3
  5. Kent Johansson, Gunnar Augustsson, IK Hephata 4
  6. Stefan Ekstrand, Albin Wase, IK Hephata 5
  7. Tommy Gustafsson, Anders Sundberg, IK Scania 1
  8. Ronny Carlsson, Bo Tufvesson, IK Scania 2
  9. Ove Brodin, Bo Åhlén, IK Scania 3
  10. Sven-Åke Nilsson, Tom Rosén, IK Scania 4
  11. Fredric Flink, Ulf Andersson, Jönköpings DIK 1
  12. Emil Dahlström, Owe Persson, Jönköpings DIK 2
  13. Anders Ellene, Lars-Erik Carlsson,, Jönköpings DIK 3
  14. Anders Fagerberg, Pierre Hjalmarsson, Jönköpings DIK 4
  15. Bengt Nilsson, Sebastian Åkesson, Jönköpings DIK 5
  16. Bengt Persson, Hans Bejvel, SK Dacke
  17. Christer Lindsjö, Lennart Hilmersson, IK Surd 1
  18. Leif Sträng,Thor-Ulf Ståhlberg, IK Surd 2
  19. Roland Nyberg, Kent Jäderberg, IK Surd 3

 

 

 

Damer (9 lag anmälda)

  1. Anna Andersson, Halina Tufvesson, SK Lundia
  2. Eva Ulfsparre, Emma Sätterlund, Trollhättans DIK
  3. Marita Sundell, Iréne Rydén, IK Hephata 1
  4. Mairi Shadabi, Agneta Lindahl, IK Hephata 2
  5. Ann-Charlotte Dahlberg, Lillian Califf-Nilsson, IK Scania 1
  6. Inga Persson, Anneli Örlegård, IK Scania 2
  7. Annelie Karlsson, Mari Eriksson, Jönköpings DIK 1
  8. Majvor Wiss, Jeanette Ellene, Jönköpings DIK 2
  9. Annette Rundgren, Siw-Iren Tollefsen, IK Surd

 

 

Anmälda fyramannalag

Herrar (7 lag anmälda)

  1. Anton Elofsson, Pierre Wilhelmsson, Anders Nordell, Szczepan Drapsa, IK Hephata 1
  2. Daniel Nises, Ulf Nilsson, Kent Johansson, Gunnar Augustsson, IK Hephata 2
  3. Tommy Gustafsson, Anders Sundberg, Ronny Carlsson, Bo Tufvesson, IK Scania 1
  4. Ove Brodin, Bo Åhlén, Sven-Åke Nilsson, Tom Rosén, IK Scania 2
  5. Fredric Flink, Ulf Andersson, Emil Dahlström, Owe Persson, Jönköpings DIK 1
  6. Anders Ellene, Lars-Erik Carlsson, Anders Fagerberg, Pierre Hjalmarsson, Jönköpings DIK 2
  7. Christer Lindsjö, Lennart Hilmersson, Leif Sträng, Thor-Ulf Ståhlberg, IK Surd

Damer (3 lag anmälda)

  1. Ann-Charlotte Dahlberg, Lillian Califf-Nilsson, Inga Persson, Anneli Örlegård, IK Scania
  2. Marita Sundell, Iréne Rydén, Mairi Shadabi, Agneta Lindahl, IK Hephata
  3. Annelie Karlsson, Mari Eriksson, Majvor Wiss, Jeanette Ellene, Jönköpings DIK

 

 

Anmälda oldboys/oldgirls
Oldboys (22 anmälda)
  1. Sverker Andersson, SK Lundia
  2. Allan Follin, SK Lundia
  3. Lars-Göran Persson, Trollhättans DIK
  4. Anders Nordell, IK Hephata
  5. Szczepan Drapsa, IK Hephata
  6. Kent Johansson, IK Hephata
  7. Gunnar Augustsson, IK Hephata
  8. Stefan Ekstrand, IK Hephata
  9. Tommy Gustafsson, IK Scania
  10. Bo Tufvesson, IK Scania
  11. Ove Brodin, IK Scania
  12. Sven-Åke NIlsson, IK Scania
  13. Tom Rosén, IK Scania 
  14. Bengt Nilsson, Jönköpings DIK
  15. Lars-Erik Carlsson, Jönköpings DIK
  16. Bengt Persson, SK Dacke
  17. Hans Bejvel, SK Dacke
  18. Bertil Bukowinski, SK Dacke
  19. Christer Lindsjö, IK Surd
  20. Lennart Hilmersson, IK Surd
  21. Leif Sträng, IK Surd
  22. Thor-Ulf Ståhlberg, IK Surd
Oldgirls (10 anmälda)
  1. Anna Andersson, SK Lundia
  2. Halina Tufvesson, SK Lundia
  3. Eva Ulfsparre, Trollhättans DIK
  4. Iréne Rydén, IK Hephata
  5. Agneta Lindahl, IK Hephata
  6. Barbro Schmidt, IK Hephata
  7. Lilliann Califf-Nilsson, IK Scania
  8. Inga Persson, IK Scania
  9. Annelie Karlsson, Jönköpings DIK
  10. Mari Eriksson, Jönköpings DIK
 
med reservation för ändringar 
Uppdaterad: 10 APR 2014 11:13 Skribent: Ulf Nilsson

Postadress:
Svenska Dövidrottsförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info