Hoppa till sidans innehåll

Resultat


13 DECEMBER

SKIDOR 5 KM FRISTIL DAMER (15 DELTAGARE)

1. Anna Fedulova, RYSSLAND, 15,02.80

2. Lyubov Misharina, RYSSLAND, +2.10

3. Yelizaveta Nopriienko, UKRAINA, +44.60

14. Eva Dahlberg, SVERIGE, +11,20.00

 

ALPINT STÖRTLOPP HERRAR (25 DELTAGARE) 

1. Giacomo Pierbon, ITALIEN, 1.09,26

2. Pavel Kakazov, RYSSLAND, 1.10,07

3. Lukas Kaefer, ÖSTERRIKE, 1.11,48

20. Albert Boklund, SVERIGE, 1.24,25

 

SCHACK BLITZ HERRAR (43 DELTAGARE)

1. Yehuda Gruenfeld, ISRAEL, 9 pts

2. Lapaj Mateusz, POLEN, 8,5 pts

3. Duilio Collutiis, ITALIEN, 8 pts

25. Tord Björnvall, SVERIGE, 5 pts

29. Ao Mossin, SVERIGE, 4,5 pts

 

14 DECEMBER

 

SKIDOR 1,1 KM SPRINT KLASSISK DAMER (15 DELTAGARE)

 

1. Lyubov Misharina, RYSSLAND, 3,11.80

 2. Anna Fedulova, RYSSLAND, 3,18.20

 3. Tatyana Gorbunova, RYSSLAND, 3,23.10

 15. Eva Dahlberg, SVERIGE, 5,05.00

 

15 DECEMBER

ALPINT SUPER-G HERRAR (34 DELTAGARE) 

1. Giacomo Pierbon, ITALIEN, 1.09,79

2. Nicolas Sarremejane, FRANKRIKE, 1.10,28

3. Thomas Luxcey, FRANKRIKE, 1.11,49

27. Albert Boklund, SVERIGE, 1.24,95

 

16 DECEMBER

SKIDOR 3,3 KM KLASSISK DAMER (15 DELTAGARE)

1. Anna Fedulova, RYSSLAND, 8,43.7

2. Lyubov Misharina, RYSSLAND, +20.7

3. Tatyana Gorbunova, RYSSLAND, +40.2

15. Eva Dahlberg, SVERIGE, +6,57.1

 

17 DECEMBER

ALPINT STORSLALOM HERRAR (45 DELTAGARE) 

1. Giacomo Pierbon, ITALIEN, 2.09,83

2. Nicolas Sarremejane, FRANKRIKE, 2.10,71

3. Jiri Hartig, TJECKIEN, 2.13,94

25. Albert Boklund, SVERIGE, 2.39,50

 

SKIDOR JAKTSTART 6 KM FRISTIL DAMER (15 DELTAGARE)

1. Anna Fedulova, RYSSLAND, 24.44,7

2. Lyubov Misharina, RYSSLAND, +44.6

3. Yelizaveta Nopriienko, UKRAINA, +1,17.3

14. Eva Dahlberg, SVERIGE, +19,48.9

 

Uppdaterad: 14 DEC 2019 14:47 Skribent: Frej Fredman
Epost: Adressen Gömd

 

 

Tecken inom idrott

 

Postadress:
Svenska Dövidrottsförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info