Hoppa till sidans innehåll

Spelprogram samt spelarlista till Innebandy SM

12 MAR 2019 12:20
  • Uppdaterad: 12 MAR 2019 12:20

                                                       

 

Innebandy SM den 16–17 mars 2019   

Förra året blev IK Hephata Svenska Mästare på herrsidan samtidigt som det inte blev något mästerskap för damer. Kommer Hephata herrar kunna försvara titeln i år? För damernas del skickas det två lag i år, vilket betyder att det blir ett inofficiellt SM. Kom till Liljeholmshallarna för att se vem som blir Svenska Mästare i Innebandy nu på lördag och söndag den 16-17 mars!  

 

Nedan finner ni spelprogram samt spelarlista. 

 

 Matchprogram 

Lördag den 16 mars:

(D = Damer H = Herrar)

10:00 (D) IK Hephata – IF Nerike

11:00 (H) IK Hephata – IF Nerike

12:00 (H) IK Virtus – IK Surd

13:00 (D)IF Nerike – IK Hephata

14:00 Prisutdelning damer

14:30 (H) IK Surd – IK Hephata

15:30 (H) IF Nerike – IK Virtus

 

Söndag den 17 mars:

10:00 (H) IK Hephata – IK Virtus

11:00 (H) IK Surd – IF Nerike

12:30 Match om tredjeplatsen (H3 – H4)

13:30 Final (H1-H2)

14:30 Prisutdelning

 

Damer                                

IK HEPHATA IF NERIKE
Therese Rollvén Mona Riis 
Charlotte Gustavsson  Josephine Willing
 Hanna Sejlitz        Alexandra Royal 
 Jenny Ryttervik    Monika Andersson
 Fatima Tebibel 

 Martina Andersson

 Touria Ouahid        Celine Andersson
 Charlotte Fagerström   Martina Gedda 
 Carina Högberg   Jade Osbeck 
 Linnéa Lamhauge   Stanislawa Dimentova
 Johanna Karmgård  Anna Polivanchuk
 Isabella T. Karmgård   Karina Hane Weijman
 Åsa Ulemark   Selin Molander Lukic
 Alexandra Polivanchuk   Jenny Johansson
 Sara Stål   Johanna Lundström
   Emelie Larsson
   Maria Norberg 

 

Herrar 

IK SURD IF NERIKE
Daniel Littorin Pasi Kosunen
Oskar Thulin Edward Nyman
Stefan Ahlström Ivan Cosic 
Alexander Neverland  Thomas Ljungberg 
Adam Neverland  Robert Lindell
Hans Nilsson Tommy Rangsjö 
Patrik Andersson Erik Israelsson
Phillip Sjöberg  Robert Pettersson
Marko Liimatainen Gustav Lindmark
Joonas Leppänen Jimmy Ekeblad 
Pierre Engdahl  Jacob Jacobsson
Fredrik Örlegård  Patrik Willing
Pär Wiklund Soheil Ebrahimi
Axel Lundborg  Ludvig Norberg 
Nicholas Winberg  Isaac Abrahamsson
Henrik Lehtonen Stefan Ståhlblom
   
   
IK HEPHATA IK VIRTUS 
Fredrik Björck  Joel Modig
Victor Jannerlid Söderberg  Stefan Kihlberg
Claes Eriksson  Adam Granbacka
Jörgen Hartmann Björn Pettersson
Kenneth Lundh  Daniel Wiken
David Öhman  Fabian Lind
Florian Tirnovan  Gustav Wikberg 
Rasmus Raurala Andreas Heikkälä
Håkan Hammenstig  Kristoffer Nilsson
Tomislav Madunic Marcus Svensson
Pekka Lääkari Erik Perho
Fredrik Öller  Per Markström
Peter Bergkrantz Petter Westberg
Ronny Hurtig Rasmus Westberg
Joakim Waern  Åke Malmheim
Marko Vuoriheimo Jonas Treffenberg
   
   
   


Klicka på denna länk för att komma till inbjudan: Inbjudan till Innebandy SM

 

Varmt välkomna! 

 



Tecken inom idrott



 

 

 

Postadress:
Svenska Dövidrottsförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info