Hoppa till sidans innehåll

Spelprogram samt spelarlista till Futsal-SM

18 JAN 2019 17:59
Den 2:a februari smäller det, då är det dags för årets Futsal-SM. Totalt 10 lag från 7 unika föreningar deltar i herrarnas SM - dessutom blir det totalt tre damlag vilket innebär att det blir ett officiellt SM för damer!
  • Skapad: 18 JAN 2019 17:59

                                                                                      

 

SM i Futsal för döva i Göteborg

 

den 2–3 februari 2019

 

 

Grupp A                       Grupp B                       Grupp C                      Damer

 

IK Surd A                    SK Lundia                     IK Hephata A                 IK Surd

IF Nerike                     IK Surd B                      DSK Dalir                      IK Hephata     

IK Hephata B              Norrköping                    IK Scania                      IF Nerike 

                                   IK Hephata C

                                                                

 

Lördagen den 2 februari – 2019 

 

 

Tider             Grupp

08.00                                                         Futsal SM invigs

 

08.30                A                                      IK Surd A – IK Hephata B                     

09.10                B                                      SK Lundia – Norrköping

09.50                B                                      IK Surd B – IK Hephata C

10.30                C                                      IK Hephata A – IK Scania  

11.10             Damer                                IK Surd  – IF Nerike 

11.50               A                                       IK Hephata B – IF Nerike

12.30               B                                       Norrköping – IK Surd B

13.10               B                                       IK Hephata C – SK Lundia

13.50               C                                       IK Scania – DSK Dalir

14.30             Damer                                IF Nerike  – IK Hephata D                  

15.10               A                                       IF Nerike – IK Surd A

15.50               B                                       IK Hephata C – Norrköping

16.30                                                     IK Surd B – SK Lundia

17.10               C                                       DSK Dalir – IK Hephata A

17.50             Damer                                IK Hephata  – IK Surd 

 

18.30             Kvartsfinal 1                       1 A – 3 BC

19.10             Kvartsfinal 2                       1 B – 3 AC

19.50             Kvartsfinal 3                       1 C – 2 AB

20.30             Kvartsfinal 4                       2 AB – 2 C

 

 

Söndagen den 3 februari – 2019

 

Tider            Grupp

 

08.30             Placeringsmatch 9-10           4B - 3ABC                 

09.10             Damer                                     IK Surd  – IK Hephata 

09.50             Placeringsmatch 5-8             Förloraren KF1 - Förloraren KF4    

10.30             Placeringsmatch 5-8             Förloraren KF2 - Förloraren KF4

11.10             Semifinal                                Vinnaren KF1 – Vinnaren KF4  

12.05             Semifinal                               Vinnaren KF2 – Vinnaren KF3

13.00             Damer                                    IK Hephata D – IF Nerike D

13.40            Placeringsmatch 7-8             Förloraren PM5-8 - Förloraren PM5-8

14.20            Placeringsmatch 5-6             Vinnaren PM5-8 - Vinnaren PM5-8

15.00            Bronsmatchen                       Förloraren SF1 - Förloraren SF2

15.50            Damer                                     IF Nerike  – IK Surd 

16.40            Finalmatchen                         Vinnaren SF1 - Vinnaren SF2                       

 

17.30           PRISUTDELNINGAR 

 

 

 

Damer

IK Hephata                                 IK Surd                                      IF Nerike

 

Jamila Ouahid                            Andrine Olgeirsdottir                  Hanna Valtonen

Wilma Björck                              Kajsa Eliasson                           Lisa Lindberg

Ida Malmström                           Paulina Boksz                            Hanna Strandberg

Simona Stupane                        Nanette Slättman                       Jamaree Hansen

Pauline Englund                        Hanne Marte Fodeid Bråten       Mimmi Johansson

Charlotte Fagerström                Petrine Olgeirsdottir                    Pia Johnsson-Sederholm

Gabriella Della Morte Pålstam  Sarah Hyrenius                           Maryam Mohsen

Fatima Tebibel                           Amanda Håkansson                   Anette Örlegård

Matilda Jansson                        Ebba Fält                                    Viktoria Udovytska

Leila Svetlov                              Ann-Charlotte Lindblom             Paulina Omelanczuk

   

Grupp A

IK Surd A                                 IF Nerike                                    IK Hephata B

 

John Novak                              Christian Dywik                           David Jansson Stojilkovic

Phillip Sjöberg                          Edward Nyman                           Axel Lindblad

Alexander Neverland                Benhur Fanus                             Abdulmalik Isakov

Adam Neverland                       Kristijan Keric                             Ismail Faarah

Dertil Ramadanovic                  Zakaria Abdiwali                         Mehdi Husseini

Aleksandar Skovin                   Gor Sargsiyan                             Akad Polus

Jabbar Faraj                             Vahid Sabotic                             Sid Ali Ahmed

Patrik Andersson                      Herman Said                              Kalle Lemmouh

Ali Attar                                     Jacob Genberg                           Adam Larsson

Rekar Essa                               Christopher Wall                         Diyar Tumturk

Unisa Turay

 

Grupp B

SK Lundia                                IK Surd B                                  Norrköping

 

David Skagerborg                     Stefan Ahlström                         Eric Wranne

Henrik Svensson                       Narriel Gaduang                        Almir Kadriu

Nico Seyffart                              Hans Nilsson                             Hugo Hellström

Nikolaj Olvhöj Kirkegaard          Ilir Gashi                                    Anton Millberg

Sebastian Olvhöj Kirkegaard     Alexander Jensen                     Tommy Rangsjö

Sebastian Johansson                Rozh Najar                                Elias Rangsjö

Juel Blom                                   Mergim Bajrami                        Stefan Axelsson

Mustafa Masroor Asaad            Farhad Ahmadi                         Basset Karimi 

Morteza Husseini                       Ahmed Alemam                       Gesly Belcher

Renaldas Katkus                       Arash Younesi                          Vasily Dolgov

                                                  Ali Sattar                                  Maruf Mohammadi

                                                  Petrit Shabani                          Samson Teclemariam

                                                  Abdirahman Khalif

 

IK Hephata C

 

Peter Hegethorn

Jose Puerto

Abdelhakim Toudy

Nafi Aydemir

Dorde Dordevic

Behnam Arya

Marcin Plewa

Nikolajs Sjutrokovs

Dmitrijs Asmins

Miran Rasul

Alireza Mahmodi

 

Grupp C

IK Hephata A                             DSK Dalir                                  IK Scania

 

Erik Akervall                                Ziyad Tariq                                Fredrik Örlegård

Amadeus Lantz                           Niclas Björkstrand                     Bledon Konjuva

Miska Nenonen                           Samer Mehjazi                          Martin Jönsson

Pa Ceesay                                  Shir Husseini                             Bahaadin Khantoumani

Anton Lindberg Nyberg               Pasi Koskunen                          Jesper Hårdell

Sajad Abdulazem                        Nawar Al-Basso                        Patrik Willing

Gustaf Lindahl                             Al Abdi Maxamed                      Stefan Olsson

Tim Widmark                               Aziz Qorbani                              Mounir Khantoumani

Grimh Abrahamsson                   Tomas Andersson                      Aleh Vasilueski

Daniel Madebrink

Romel Belcher

Zaid Khalaf

 

 

 

VÄLKOMNA TILL GÖTEBORG!

Skribent: SDI Futsal / IK Surd
Epost: Adressen Gömd




SDI Ungdom

Tecken inom idrott








Postadress:
Svenska Dövidrottsförbundet
Mejerivägen 4
117 43 Stockholm

Besöksadress:
Mejerivägen 4
117 43 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info