Hoppa till sidans innehåll

Innebandy-SM i Leksand

2018-04-05 13:34
Här kommer spelschema och laglistorna med spelarenamn för Innebandy -SM i Leksand den 14-15 april 2018
  • Uppdaterad: 2018-04-06 10:52

 

Spelprogram för Innebandy-SM 14–15 april 2018


Lördag den 14 april

Tid                    Match

9.00                   DSK Dalir – IK Hephata

10.30                  IF Nerike – IK Virtus

12.00                  IK Surd – IK Hephata

13.30                  IF Nerike – DSK Dalir 

15.00                  IK Virtus – IK Surd

16.30                  IK Hephata – IF Nerike


Dövtorget öppnar kl. 19.00 och fikaförsäljning finns där, adressen dit är Torget 4, 793 31 Leksand.

Söndag den 15 april

Tid                    Match

9.00                   IK Virtus – DSK Dalir

10.15                  IK Surd - IF Nerike

12.00                  IK Hephata – IK Virtus

13.00                  DSK Dalir – IK Surd

14.00                  Prisutdelning

Speltiden är 2*20 minuter och det är på rullande tid. Vid mål eller utvisning stoppas klockan.

Ta med egna bollar för uppvärmning, arrangerande förening ansvarar ej för bollar.

Fikaförsäljning finns i hallen finns i hallen båda dagarna

Följande lag med spelare kommer att delta

IK Surd, herrar

Ledare :  Pär Wiklund, assisterande ledare: Daniel Littorin
Spelare:
Daniel Littorin
Oskar Thulin, målvakt
Pierre Engdahl
Patrik Andersson
Phillip Sjöberg
Joonas Leppänen
Fredrik Örlegård
Hans Nilsson
Axel Lundborg
Pär Wiklund
Miro Rissanen
Daniel Johansson
Marko Liimatainen
Alexander Neverland
Adam Neverland

 

IK Virtus, herrar

Ledare: Joel Modig
Spelare:
Petter Westberg
Christian Östgård
Gustav Wikberg
Joakim Gustafsson
Walid Omeir
Viktor Stenmark
Tobias Gustafsson
Patrik Myren
Stefan Kihlberg
Isac Abrahamsson
Qassim Fayyad
Erik Jansson
Markus Svensson
Håkan Andersson
Jessica Madan
Per Evaldsson

IK Hephata, herrar

Ledare: Claes Eriksson
Spelare:
David Öhman, målvakt
Fredrik Jansson, målvakt
Claes Eriksson
Jörgen Hartman
Florian Tirnovan
Kenneth Lundh
Gustav Wahlgren
Håkan Hammenstig
Viktor Jannerlid Söderberg
Erik Åkervall
Pekka Lääkari
Michael Skarborn
Rasmus Raurla
Mikael Himmelroos
Johan Lundin
 

DSK Dalir, herrar

Ledare: Dennis Jensen
Spelare:
Henrik Lehtonen
Pasi Kosunen
Daniel Ekman
Peter Bergkrantz
Tomas Andersson
Daniel Nises
David Eriksson
Niclas Björkstrand
Niklas Wanjura
Isa Brabonjiqi 
Tommy Rangsjö
Ivan Cosic 
Edward Nyman  

IF Nerike, herrar

Ledare: Robert Lindell
Spelare:
Andreas Wallberg
Gustav Lindmark
Jacob Jacobsson
Kenny Åkesson
Ludvig Norberg
Mikael Svensson
Mårten Högberg
Niclas Maurtizson
Robert Lindell
Robert Pettersson
Soheil Ebrahimi
Stefan Ståhlbom
Thomas Ljungberg

Skribent: Kenneth Lundh
Epost: Adressen Gömd




SDI Ungdom

Tecken inom idrott







SDI:s 100 årshemsida

Postadress:
Svenska Dövidrottsförbundet
Mejerivägen 4
117 43 Stockholm

Besöksadress:
Mejerivägen 4
117 43 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info